#15 Produkční a vlastnosti

Jak říká ve filmu Teorie tygra své filmové ženě Jirka Havelka: „Vždyť ty o mně víš víc než já. Ty víš i to, co teprve řeknu, jakej mám program na příští víkend, kde jsou věci, který hledám, ještě, než je vůbec hledám.“ 
No, a to mluví o normální ženský, a teď si představte, jaký to je mít doma produkční.

ečlivá
ealistická
rganizovaná 
ůrazná
čenlivá
omunikativní
Č inorodá
adšená 
niciativní

My produkční máme různé vlastnosti. Kromě toho, jak už bylo zmíněno, myslíme za druhé, rády věci plánujeme a máme v nich jasno. Máme připravené alternativní scénáře a máme různé notýsky a fixíky, kterými do nich píšeme. 
Produkční je týmová, zodpovědná, spolehlivá, empatická, efektivní, rozhodná, neodbytná a milá osoba.
Ano, tak nějak chceme, aby nás ostatní vnímali. 
I když ideál správné produkční a realita se někdy trochu liší.

Předpoklad
Správná produkční by měla být připravena na jakékoliv změny.

Realita
Jednou jsem se rozbrečela, když se rodiče rozhodli vyměnit mi v pokoji lustr.

Předpoklad
Správná produkční by měla umět zachovat klid v každé situaci.

Realita
Když jsme nedávno v práci museli posunout o tři dny jednu instalaci a dostali se tak do časového presu, napsala jsem všem e‑mail, pak ještě každého informovala na potkání. Když se mě však patnáctý člověk zeptal, jak že to vypadá s instalací a jestli se to stihne, zachovala jsem klid se slovy: „Ježiš, mám to říkat stokrát? Slíbili, že v pondělí přijedou. Takže až to bude, tak to bude, a konec prostoru pro dotazy!“

Předpoklad
Správná produkční by měla být nad věcí.

Realita
Vytáčí mě, když mi někdo řekne, že to dnes zjistí a zavolá mi, a nezavolá ani dnes, ani zítra, a já ho pak musím urgovat ještě celý zbytek týdne.

Předpoklad
Správná produkční by si měla umět zorganizovat práci.

Realita
Je 23:38 a já po celém dni práce ještě kontroluju anotace, dohledávám fotky, kompletuju a sázím vše do tabulky pro předprodej festivalu.

Předpoklad
Správná produkční by se měla umět adaptovat na jakoukoliv situaci.

Realita
Cože???

 

Člověk si při naší práci musí bohužel uvědomit, že v 70 % případů je odkázaný na někoho jiného. Často nám má někdo něco poslat, zjistit, dodat, a v tu chvíli přestáváme být pánem svého seznamu úkolů a fixík můžeme s klidem odložit.
Jedna moje kámoška měla dobrý systém pro práci a psala si seznam úkolů ne na den, ale na týden. Jednoduše se totiž stane, že mají v domácích potřebách z technických důvodů zavřeno, piarista vám neodpoví na e‑mail, technik nezvedne telefon, a vy jste v pytli. Během týdne je prostě reálnější, že se vám podaří potřebné lidi uhnat a potřebné věci sehnat.

Být produkční je rozhodně nemoc z povolání a žít s produkční je někdy…

Varování, následující část článku vyzrazuje totálně překvapivou informaci. 

…náročné.

Na rodinných oslavách pravidelně organizuju členy domácnosti, protože by jinak vůbec nesledovali, jak oslavenec rozbaluje dárky. Nebo by se při společné fotce fotili dva zády, dva v zákrytu, tři se zavřenýma očima a jeden by tam vůbec nebyl.
Dost často u nás ale platí pověstná kovářova kobyla. O druhé se staráme lépe než o nás samé, a až když máme vyžádané a proplacené faktury zjistíme, že ten, kdo ji neposlal, jsme nakonec my sami.
Produkční v osobním životě někdy vůbec není (dobrou) produkční. Spoustu věcí zařizuje na poslední chvíli, spoustu jich odkládá, některé vůbec nezařídí a doufá, že to nikdo nezjistí, aneb jak se říká: „nějak se to udělá”.
Produkční doma nemají tabulku na úklid domácnosti, nepředvídají všechny možné alternativy, a někdy trvá i týden, než koupí toaletní papír. 

Konec části článku, která vyzrazuje totálně překvapivou informaci.

Pokud se chcete stát produkční, nemusíte splňovat všechny předpoklady, mít tabulkové vlastnosti, které vás předurčují k organizování, a být ve dne v noci na příjmu. 
Důležité je být v pohodě. Ono se to nějak udělá.
Můj produkční seznam na den 10. 6. 2021 obsahoval 35 položek, potom jsem ho ale ztratila, a tím se to celkem vyřešilo.


2021-06-15, TT


#15 Produkční a vlastnosti #15 Produkční a vlastnosti
předchozí článek
následující článek
Chceš dostávat nové články pravidelně e-mailem? Přihlaš se k odběru tady